reklam ver
GÖNÜL DAĞI SEZON FİNALİ! GÖNÜL DAĞI ŞOK GELİŞME
1149 okunma

GÖNÜL DAĞI SEZON FİNALİ! GÖNÜL DAĞI ŞOK GELİŞME

ABONE OL
29 Mayıs 2022 16:19
GÖNÜL DAĞI SEZON FİNALİ! GÖNÜL DAĞI ŞOK GELİŞME
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Öğrenci soruyor  

Gönül Dağı şok gelişmelerle sezon finali yaptı. İnsanın ömrü bir ezanla bir sela arasında. Hem hayatın, doğumun hem de ölümün olduğu bir sezon finaliydi. Ağlamakla gülmek kardeşti bu bölümde. Asuman ve Ramazan sonunda kavuştu. Önce kına sonra düğün ve düğünün peşinden gelen büyük gelişme…

Asuman ve Ramazan’ın kınasına Taner’in konuşması damga vurdu. Ailesinin nasıl büyüdüğünden ve güçlendiğinden bahseden Taner gözleri doldurdu. Herkesi o kadar güzel anlattı ki… Kenan, Cemile, Sefer, Dilek, Asuman sırayla Kaya ailesinin büyük birer parçaları oldular gerçekten. Ramazan’ın bir engel, sıkıntı çıkacağından korkması ve paniği çok eğlenceliydi. Bölümün son yarım saatine kadar tüm bölüm Asuman ve Ramazan’ın evliliğiyle ilgiliydi. Kınada Asuman’ın elini açmaması, Ramazan’ın ve Asuman’ın düeti bölüme çok yakıştı.

Sezonun başından beri Gönül Dağı’nda çok büyük bir ayrılık ve acı yaşanacağı hissettiriliyordu. O gün geldi çattı. Şen şakrak başlayan AsRam düğünü büyük bir kayıpla son buldu. Uzun zamandır hareketlilik gösteren Gönül Dağı büyük bir tehlikeye yol açmak üzereydi. Dilek hamile haliyle insanlara müdahele etmek için kendini Gönül Dağı’na vurdu. Taner sanki hissetmiş gibi Dilek’in gitmesini hiç hissetmedi. Karnı burnunda bir kadının tehlikeli bir dağ ve kayalık içinde ne işi var diye düşünmeden edemedik. Tek mühendis Dilek değildir diye düşünüyoruz. Çoktan izne çıkması gereken Dilek bile bile kendini ateşe attı. Hem de küçük bir çocuğu kurtarmak uğruna. Düğün şok bir haberle sarsıldı. Herkes hastaneye akın etti. Taner ve Gülsüm öğretmen Kaya ailesiyle birlikte Dilek’in ölümüyle derinden sarsıldı. Dilek’in bebeği doğdu fakat kendisi hayatını kaybetti.

Şenlikle başlayan AsRam düğünü Dilek’in ölümüyle gölgelendi. Dilek Gönül Dağı’na gömüldü. Gönül Dağı’nın Dilek’i… Taner’e yine en çok destek olan amcaoğulları oldu. Taner Dilek’e bebeğini gösterirken gözünden akan yaşlar hepimizi ağlattı. Taner’in sezon başında feda ettiğini söylediği şey Dilek’miş. Sezonun başından beri ya Dilek’e ya da bebeğe bir şey olacağı belliydi. Dizinin izleyicileri hem Gülsim Ali İlhan’a hem de yönetmene, senariste ve yapımcıya sitemler ettiler. Dilek karakterinin gitmesini istemediler. İşin garip tarafı oyuncu değişikliği olsa da karakter gitmese yani Dilek’i başka bir oyuncu canlandırsa diye düşünen izleyiciler ağırlıkta. Dilek evlendikten sonra zaten ağırlığını kaybetmişti. Karakter ilerleme kaydederken çok zorlanıyordu. Kaldı ki 2. sezonun başrolünün AsRam olduğunu ve Dilek’in geri plana itildiğini kabul etmek lazım. Her açıdan. Dilek karakterine fazla sahne yazılmaması, hikayesinin hep ertelenmesi, bölüm içinde 10 dakika bile göremememiz, AsRam’ın hep DilTan’ın önüne geçmesi karakterin gitmesinin sebeplerinden sadece birkaçı. Oyuncu kendini öne atabileceği, performans sergileyebileceği bir alan ister. Bu ne yazık ki Gülsim Ali İlhan ve Dilek için yok edildi. Hem de AsRam uğruna. Zor şartlarda çalışan bir başrol oyuncusu istediği kadar alan yaratamazsa kendine gitmek gibi bir yol seçebilir. Yine de 3. sezonun izlenme oranları düşse de güzel gideceğini düşünüyorum. Şimdi heyecanla Gönül Dağı Kurban 2’yi bekliyoruz. Gedelli’de 3 ay sonra görüşmek üzere.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

akor   online diyet   reklam ver   kazalı araç alım   promosyon şemsiye
akor     reklam ver   kazalı araç alım   promosyon şemsiye

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sponsorlar kazalı araç alım - Promosyon şemsiye - nakliyat - Online Diyet - akor - Malatya rent a car - en iyi evden eve nakliyat - düğün dansı - evden eve nakliyat - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - Nakliyat