Hekimoğlu 14. bölüm analizi!

12.04.2020

0 Yorum

Hekimoğlu 14. yeni bölümde neler oldu?

Hekimoğlu 14. bölüm analizi!

RÜYA GİBİ

Hekimoğlu 14. bölüm Ateş Hekimoğlu’nun rüyasıyla başladı. Vahap Bey’imiz hastaydı ve çare Ateş Hekimoğlu’ndaydı. Bir an gerçekmiş gibi düşünmedik değil. Vahap Bey’i bu kadar sakin gördükten sonra gerçek olmadığına ikna olduk. Meğer Hekimoğlu’nun bilinçaltında neler varmış neler! Gerçekten Vahap Bey’i uğurlamadan Hekimoğlu’ndan medet umarken görmek güzel olacaktı.  Nişantaşı ve Memoli hocalarını uyandırınca Hekimoğlu rüyasından uyanmış oldu. Bizi de gülümsetti. Vahap Bey biraz daha gözümüzde sorun olmaktan çıktı.

Bu yazıda neler var?

“SEN BİLE 10 MİLYON DOLAR ETMEZSİN.”

İpek Tekin’in sözleri hâlâ kulağımızda. Çok inciticiydi. Ateş hocanın gözlerinde de bunu gördük zaten. Bir hayal kırıklığı yaşadığı kesin. Zaten asistanlarına söyledi. İpek Tekin zaman zaman sıkıntı çıkarır, üzer ama ondan sonra öyle bir şey yapar ki kendini affettirir. Biz İpek ve Ateş arasında daha tatlı atışmalar bekliyoruz. İpek ve Ateş’i uzaklaştırmak seyirciyi de diziden uzaklaştırmak anlamına gelir diye düşünüyorum. Her ne kadar Zeynep ve Ateş ikilisini destekleyen bir grup seyirci olsa bile.  İpek ve Ateş ne olursa olsun ortak bir noktada buluşurlar. Buluşmalılar.

KENDİ KAZDIĞI KUYU

Vahap bu hafta büyük oynadı. Ateş Hekimoğlu gitsin diye elinden geleni yaptı. Yaptı ama kendi kazdığı kuyuya kendi düştü. Önce yönetim kurulundan Orhan Yavuz’u ardından İpek Tekin’i sırf Ateş Hekimoğlu’nu kovmak için çıkardı. İlk kurulda İpek hocanın Ateş Hekimoğlu aleyhine oy vermesi beni çok şaşırttı ve üzdü.  Daha sonra kurulda işin ucu kendine dokununca açtı ağzını yumdu gözünü. Gerçek kararlardan, Vahap Bey’den daha Vahap Bey’in parasından bahsetti. Bütün kurul ikna oldu. Kimse İpek Tekin’in kuruldan çekilmesi için oy kullanmadı. İpek hoca da konunun sadece Ateş değil aslında Orhan ve kendisini de ilgilendirdiğini anladı. Vahap Bey sadece kendi hükümdarlığını kurmak istiyor. O kadar. Onu da eline yüzüne bulaştırdı. Net olarak gittiğini gördük. Parasını da alıp gitti.

HOŞÇA KAL GÜVEN KIRAÇ

Demeden geçemeyeceğim. Vahap Bey sinirlerimizi çok bozdu ama Güven Kıraç diziye çok yakıştı. Hoşça kal Güven Kıraç.  Seni çok özleyeceğiz ama Vahap Bey’i ve parasını hiç özlemeyeceğiz. 🙂

POLİKLİNİK

Birbirinden gizemli hastalar yine Ateş hocanın polikliniğindeydi.  Vegan beslenen bebek anne ve babasının başına bela açtı. Anne ve babası bebeklerini artık daha bilinçli besleyeceklerdir diye düşünüyorum. Bol protein alacak bebeğimiz. Anne ve baba  çok korktu. Bebeklerini bile kaybedebilirlerdi.  Başka bir hastamız da sezaryen doğumu kabul etmeyip kendini de bebeğini de tehlikeye attı. Ailesini, özellikle kocasını çok korkuttu. Hasta bir bebek doğurmak istemiyordu. Hekimoğlu hemen olayı çözdü. Bu kadın daha önce doğum yapmıştı. Üstelik hasta bir bebek doğurmuştu. 18 yaşında evlenip anne olan hastamız bebeğini kaybetmişti. Bütün telaşı ve korkusu da aynısını yaşamamak içindi. Bütün karar kocasına kaldı. Ya bebeği seçecekti ya karısını. Onkoloji hastası olan karısını kaybetti fakat bebeği yaşadı.

REYTİNG 

Hekimoğlu 14.bölüm  6,24 reyting alarak totalde 3. oldu. Gündemin kalabalık olduğu bu  sıralarda sonucun iyi olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar ufak bir düşüş olsa da. Önümüzdeki hafta salı günü 1. bölümden itibaren Hekimoğlu’nu izleyebileceksiniz. Ne zaman geri döneceği ise virüse bağlı. Belki de bir daha Eylül ayında bile görebiliriz yeni bölümünü. Şu an tüm dizi sektörü muallakta. Umarım tez zamanda virüs biter biz de Ateş Hekimoğlu’nu sadece tekrarlarda ve kamu spotlarında görmekle yetinmek zorunda kalmayız.

Yazar: Meltem Güner

Meltem Güner1997 yılında İstanbul'da doğdum.Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Senaryo Yazarlığı eğitimi alıyorum.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ