Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

HUAWEI MatePad 11, tüm dijital hayatınızı tek süper cihazda topluyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Blog » HUAWEI MatePad 11, tüm dijital hayatınızı tek süper cihazda topluyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Uzun zamandır beklenen tablet-PC Çoklu Ekran İş Birliğini son kullanıcılara getiren HarmonyOS 2 tabanlı HUAWEI MatePad 11, PC ve akıllı telefon arasındaki duvarları tamamen yıkıyor ve tüketicilere benzersiz, yenilikçi bir deneyim sunan bir “Süper Cihaz” oluşturmalarını sağlıyor.

 

Akıllı telefon-tablet Çoklu Ekran İş Birliği, HUAWEI'nin dağıtılmış teknolojisinden yararlanarak akıllı telefonlar ve tabletler arasındaki engelleri sistem düzeyinde tamamen ortadan kaldırdığı için iki cihaz arasında iş birliği ve veri aktarımı sağlıyor. Ayrıca tabletin klavyesi, ekranı ve hoparlörleri de akıllı telefon için çevre birimleri olarak kullanılabiliyor.

 

Tablet-PC Çoklu Ekran İş Birliği, bir HUAWEI dizüstü bilgisayardaki PC Yöneticisi programı üzerinden kuruluyor. Bağlandıktan sonra kullanıcılar dosyaları iki ekran arasında esnek bir şekilde sürükleyip bırakabiliyor ve her iki cihaz da verimli çalışma ve yaratıcılık için klavyeyi ve fareyi paylaşabiliyor. Tüketicilerin farklı ortamlardaki ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılabilen üç iş birliği modu var: Ayna, Genişletme ve İş Birliği.

 

Ayna modunda, dizüstü bilgisayar arayüzü tablete kopyalanarak her iki cihazda da tam olarak aynı içeriği gösteriyor. Ardından, doğrudan tablete yazmak veya çizmek için HUAWEI M-Pencil kullanılabiliyor ve yazılar anında dizüstü bilgisayarda gösteriliyor. Örneğin bir dizüstü bilgisayarda tasarım yaparken, çalışmanızı tablete yansıtmak ve doğrudan tablet üzerinden çizim yapmak için bu özellik kullanılabilir. Bu durumda HUAWEI MatePad 11, dijital bir çizim tableti gibi davranıyor.

 

Başka bir örnek ise, etrafta projektör olmadığında ancak bir belge sunmanız gerektiğinde, PC ekranını tablete yansıtmak için Ayna modunu kullanılabilir. Böylece sunum yapılan kişiler tablete bakarken bilgisayar üzerinden çalışmaya devam edilebilir.

 

Genişletme modu, adından da anlaşılacağı gibi, tabletin PC için harici bir ekran olarak kullanılmasını sağlıyor. Bu mod kullanıcıya içeriği görüntülemek ve karşılaştırmak için daha geniş bir alan sağlayarak verimliliği büyük ölçüde artırıyor. Birçok kullanıcı, üretkenliği artırmak için masasına fazladan bir monitör eklemeyi tercih ediyor. Hantal, ağır ve çok daha az taşınabilir olan geleneksel monitörlerin aksine taşınabilir HUAWEI MatePad 11 çok daha fayda sağlıyor. Örneğin iş gezileri için dizüstü bilgisayar ve HUAWEI MatePad 11 ikilisi, seyahat ederken tableti okumak, dosyaları düzenlemek, müzik dinlemek veya video izlemek için kullanılabilir. Tableti dizüstü bilgisayar için bir monitöre dönüştüren tablet-PC Çoklu Ekran İş Birliği altında Genişletme modunu etkileştirilerek nereye gidilirse gidilsin iki ekran olarak kullanabilir ve daha verimli çalışılabilir.

 

İş Birliği modu, Windows ve HarmonyOS 2 arasındaki engelleri ilk kez ortadan kaldırıyor. Kullanıcılar seçilen metni, resimleri ve dosyaları iki cihaz arasında sürükleyip bırakmak için dizüstü bilgisayar faresini kullanabilir. Bu arada, tabletten alınan mesajlara ve e-postalara yanıt vermek için dizüstü bilgisayar klavyesini kullanabilirler.

 

Güncellenmiş tablet-akıllı telefon Çoklu Ekran İş Birliği

Yeni HUAWEI MatePad 11'de güncellenmiş tablet-akıllı telefon Çoklu Ekran İş Birliği özelliği artık daha akıllı ve daha kullanışlı.

 

Daha önce tablet-akıllı telefon Çoklu Ekran İş Birliğinde, mobil uygulama tablette orijinal boyutunda gösteriliyordu. Artık Çoklu Ekran İş Birliği kapsamındaki HUAWEI MatePad 11 ile mobil uygulamalar tablet ekran boyutuna uyarlanabilir ve büyük ekranlı bir cihazın avantajlarından tam olarak yararlanarak tam ekran olarak görüntülenebilir duruma geldi. Haber okumaktan bilgileri taramaya kadar bu özellik kullanıcılara daha rahat bir kullanım deneyimi sunuyor. Akıllı telefondaki e-postaları ve mesajları yanıtlamak için tablet klavyesi de kullanılabiliyor.

 

Ayrıca HUAWEI MatePad 11'de bir mobil uygulama tam ekran açıldığında, tablet üzerinde çalışan mobil uygulamayı kesintiye uğratmadan aynı anda akıllı telefon tarafında başka bir uygulama da kullanılabiliyor. Tüm bildirimler ve gelen aramalar yalnızca akıllı telefonda görüntüleniyor. Bu nedenle akıllı telefonda herhangi bir dosya tablet üzerinden sunulurken sunumu bölebilecek bildirimler görünmüyor. Bu özellik, kullanıcının mahremiyet güvenliğini de iyileştiriyor.

 

Qualcomm Snapdragon 865 8 çekirdek işlemciye sahip HUAWEI MatePad 11, HUAWEI Online Mağaza üzerinde ön satışa sunuldu. Sadece tablet olarak 4.299 TL, kalem ve klavye ya da klavye yerine kılıf seçeneği ile birlikte 4.499 TL fiyat etiketleriyle ön satışa sunulan HUAWEI MatePad 11’de ayrıca vade farksız 4 taksit imkanı da sunuluyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

HUAWEI MatePad 11, tüm dijital hayatınızı tek süper cihazda topluyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Bien’den minik patilere Kedi Evi- Güncel Haberler Pazar esnafı tarım desteklerinden çok memnun- Güncel Haberler “Nihai hedefim Hollywood”- Güncel Haberler 25 Temmuz Pazartesi Reyting sonuçları Migros’tan TEGV çocuklarına nitelikli eğitim desteği- Güncel Haberler Teşkilat Dizisi 2. Bölüm Özeti! Yeni Bölümde Neler Oldu?

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat