Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Huawei sürdürülebilir bir gelecek için dijital çözümler üretiyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Blog » Huawei sürdürülebilir bir gelecek için dijital çözümler üretiyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Huawei, Avrupa Birliği Yeşil Hafta etkinlikleri kapsamında “Yeşil enerji: Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Dijital Çözümler” etkinliğini 10 Haziran’da çevrimiçi olarak gerçekleştirdi. Huawei Merkez/Doğu Avrupa ve İskandinavya Bölge Başkanı Phillip Gan’ın açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte, geleceğin yeşil enerji çözümleri ve tasarruf yöntemleri ele alındı.    

 

Huawei Merkez/Doğu Avrupa ve İskandinavya Bölge Başkanı Phillip Gan, Huawei’in daha iyi bir gezegen için teknoloji sağlama taahhüdüne vurgu yaparken şu mesajları verdi; “Bulut, büyük veri, yapay zeka ve nesnelerin interneti gibi dijital teknolojiler, tüm endüstrilerde dijital dönüşümü hızlandırıyor ve toplumlar hızla dijital çağa ayak uyduruyor. Artık Endüstri 4.0’ın eşiğindeyiz diyebiliriz. Geleceğin dijital dünyası, elektrik enerjisine her zamankinden çok ihtiyaç duyacak. Bununla beraber enerji sektörü de dijital teknolojilerle beraber bir dönüşüm yaşıyor. Bu uzun maratonda enerji talepleri de ekonomik büyüme ve nüfus artışına paralel olarak artış gösterecek. Kendimize yeni teknolojileri enerji verimliliği için nasıl kullanabileceğimizi, karbon emisyonunu azaltırken, karbon nötrlüğünü nasıl artırabileceğimizi sormalıyız.”  

 

Enerji sektörü akıllı dünyayı desteklerken, dijital dönüşümü benimsemelidir. 

 

Enerji sektörünün de akıllı dönüşüme ihtiyaç duyduğunun altını çizen Phillip Gan, “Burada önemli olan, dijital çözümlerin enerji sektörü de dahil olmak üzere tüm endüstrileri tam olarak desteklemesini sağlamak. Enerji, dijital altyapının temelidir. Temiz ve düşük karbonlu enerjiye geçişimizi hızlandırmalıyız. Enerji sektörü akıllı dünyayı desteklerken, dijital dönüşümü benimsemelidir. Bu misyon kapsamında, “karbon emisyonlarını azaltmak”, “yenilenebilir enerjiyi teşvik etmek”, “döngüsel bir ekonomi uygulamak” ve “doğayı teknoloji ile korumak” üzere yatırımlar yapıyoruz” dedi.  

 

Enerji tasarrufu konusunda şirketleri destekliyoruz

 

Huawei’in dijital teknolojileri enerji alanına entegre etmeye odaklandığını söyleyen Gan, “Güneş pili istasyonlarının daha fazla enerji üretebilmesi, elektrikli araçların watt başına daha fazla kilometreye ulaşabilmesi, kablosuz baz istasyonlarının watt başına daha fazla bit taşıyabilmesi ve veri merkezlerinin watt başına daha fazla bilgi işlem gücünü destekleyebilmesi için wattları bitlerle yönetiyoruz. Huawei, 2020'nin sonunda dünya çapında 200'den fazla yenilenebilir enerji şirketine hizmet verdi ki bu da 240 milyon ağaç dikmeye eşdeğer. Şirketlerin karbon emisyonunu 180 milyon ton azaltan, 300 milyar kWh'in üzerinde yenilenebilir enerji üretmesine yardımcı olduk. Huawei'in veri merkezleri ve baz istasyonu enerji çözümleriyle şirketler, 9 milyar kWh'den fazla enerji tasarrufu sağladı. Karbon emisyonunu 5,6 milyon ton azaltan bu tasarruf, 7,7 milyon ağaç dikme eylemiyle eşdeğerde.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Huawei sürdürülebilir bir gelecek için dijital çözümler üretiyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Büyükşehir Serik’te hasar tespiti yapıyor- Güncel Haberler “Ne Ay Geceden” şarkısını yayınladı- Güncel Haberler Fanta Fest Heyecanı Tüm Hızıyla Devam Ediyor- Güncel Haberler Başkent Sanatla Anılacak: Büyükşehir’den Çocuklara Ücretsiz Drama Eğitimi- Güncel Haberler Karaca ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi – Kültür AŞ’den Yeni Proje- Güncel Haberler Bisiklet Festivaliyle Kocaeli’ni keşfettiler- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor! Rekabetin Zaferi: 23 Kasım 2023 Perşembe Reyting Sonuçları Açıklandı, Zirvenin Sultanı ‘Hudutsuz Sevda’!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat