İlişkiler ne zaman bitmeli?

15.03.2021

0 Yorum

Hayatımızda birçok ilişki yaşıyoruz. Bunların çoğu tesadüfen denk geldiğimiz ve başlanan ilişkiler olurken bazıları da gerçekten göze kestirilen ve elde edilmek istenen ilişkiler olabiliyor. Sonuç olarak ilişki işteş ve karşılıklı bir alışverişe dayanıyor. Yani tarafların birbiri ile olan enerjisi ve paylaşımı ilişkiyi yaratan ve devam ettiren faktör. Buradaki parametreler ise çok farklı, bazen para, bazen […]

İlişkiler ne zaman bitmeli?

Hayatımızda birçok ilişki yaşıyoruz. Bunların çoğu tesadüfen denk geldiğimiz ve başlanan ilişkiler olurken bazıları da gerçekten göze kestirilen ve elde edilmek istenen ilişkiler olabiliyor. Sonuç olarak ilişki işteş ve karşılıklı bir alışverişe dayanıyor. Yani tarafların birbiri ile olan enerjisi ve paylaşımı ilişkiyi yaratan ve devam ettiren faktör. Buradaki parametreler ise çok farklı, bazen para, bazen güzellik, bazen yalnız kalmama, bazen başka çıkarlar gibi birçok faktör bunu belirliyor. Her ilişki size bir şeyler kattığı gibi bir şeyler de alıyor. Buradaki denge düzgün ve sizi rahatsız etmeden devam ederse ilişki de devam ediyor, ama bir şeyler sizi rahatsız etmeye başlarsa ve karşı tarafa borçlu hissetmeye veya kullanıldığınızı yani fazla verdiğinizi hissetmeye başladığınız anlarda çatırdamalar ve bitiş alarmları çalmaya başlıyor. Bazense ilişki karşılıklı iyi gitse ve taraflar birbirine değer verse de, bir tarafı ya da iki tarafı belki de bu durum artık sıkmaya ve memnun etmemeye başlıyor. Çünkü hayat ve biz hep bir denişim ve dönüşüm halindeyiz. İlişkiye başlayan siz ve şuan ki siz aynı kişi değilsiniz ayrıca karşınızdaki kişi ile yaşadığınız ilişki aynı olsa da gelişimleriniz de aynı değil. Bu da bir tarafta her şey normal gibi hissettirirken bir tarafta yetersizlik ve bıkkınlık hissi yaratabiliyor.

Sonuç olarak uzmanların da dediği gibi, danışanlar en çok 2 nedenle onlara geliyor ve toksik ilişkilerinde kurtulmak için yardım istiyorlar. Bunlardan biri, belki değişir düşüncesi. Yıllarca veya aylarca değişmemiş hele de belli bir yaştaki bir insanın karakterini siz sevgi ile değiştiremezsiniz. Evet o değişmek ister, biraz da değişir belki ve siz de mutlu olursunuz ama özünde değişmez. Bir insan pis ve cimri ise örneğin, değişmez. Başta dikkat eder, size uyum sağlamaya çalışır, sizi elinde tutmak için de kendini kasar ama bu kısa vadeli bir şeydir. Yine o alışkın olduğu düzene ve özüne döner. O nedenle değiştirmek istediğiniz insanlarla birlikte olmayın. Ya kusurlarını kabul edin ve devam edin ya da hergün tartışmadan ve pes ederek bu ilişkiden birbirinize nefret boyutuna gelmeden çıkın.

Yazar: Karyowski

KaryowskiReyting Tv gönüllü köşe yazarı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ