Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Koronavirüs kalkanı ilk kez bir ameliyatta kullanıldı

Ana Sayfa » Blog » Koronavirüs kalkanı ilk kez bir ameliyatta kullanıldı
Google News Abone Ol

InnowayRG ve Vestel Beyaz Eşya iş birliğiyle gerçekleştirilen çalışmalar sonucu üretilen Far-UVC özellikli Initus-V sistemi ilk kez ameliyathane ortamında kullanıldı. Dünyada bir ilke imza atılan ameliyat İstanbul Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde gerçekleştirildi.

 

Innoway RG ekibi ve Vestel  Beyaz Eşya iş birliğiyle geliştirilen; Covid 19 dahil tüm mikropları ortadan kaldırımayı amaçlayan Far UVC lamba ve UVC koruyucu tekstil kombinasyonlu Initus V sistemi dünyada ilk defa bir ameliyat sırasında çok merkezli klinik çalışma kapsamında İAÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, Prof. Dr. Albayrak ve ekibi tarafından denendi.

 

Sistem bugüne kadar insanlı ortamda kullanılamayan UVC ışınlarını, Far-UVC olarak adlandırılan filtrelenmiş özel bir dalga boyu kullanarak insanlı ortamda kullanılabilir hale getiriyor. Anjiyografi, Beyin Cerrahisi, Yoğun Bakım, Acil Servis ve diğer ameliyatlarda çok merkezli olarak çalışmaları devam eden sistemin sonuçları olumlu olur ise hastanelerde kullanım için hazır olacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Koronavirüs kalkanı ilk kez bir ameliyatta kullanıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Schneider Electric ve CNBC’nin yeni raporuna göre şirketler, dijital araçlar kullanarak emisyonlarını 19’a kadar azaltabiliyor- Güncel Haberler CARMEN Operası, 15 yıl Sonra Yeniden AKM’de Sahneleniyor- Güncel Haberler Bosch Car Service’ten 100. yılında TEV iş birliği ile 100 öğrenciye burs – Güncel Haberler Eda Ece “Tiyatroda beni sahneden indiremiyorlardı.”- Güncel Haberler 60 Yaş Üzeri Vatandaşlar Hobi Atölyesinde Bir Araya Geliyor- Güncel Haberler Dolu Kadehi Ters Tut ve Evdeki Saat Yeni Şarkılarını ilk kez KüçükÇiftlik Park’ta Seslendirdi!- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat