Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Mcdodo’dan kur ve çip krizine karşı sabit fiyat garantisi!- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Blog » Mcdodo’dan kur ve çip krizine karşı sabit fiyat garantisi!- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Salgın koşulları nedeniyle üretimin yavaşlamasına bağlı olarak yaşanan küresel çip krizi, büyümeye devam ediyor. Elektronikten otomotiv sektörüne kadar pek çok farklı sektörü etkileyen krizin kademeleri olarak fiyatlara da yansıyacağını söyleyen Mcdodo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Uçurum, “2022’ye kadar sürmesi beklenen çip krizi, teknolojik aletlerde fiyatları artırıyor. Mcdodo ise global bir kararla, fiyatları krizden en az seviyede etkilenecek noktada tutmayı taahhüt ediyor. Biz de Mcdodo Türkiye olarak ürünlerimize 2021 sonuna kadar zam yapmayacağız” dedi.

 

Salgın döneminde sokağa çıkma kısıtlamaları evde daha fazla zaman geçiren tüketicilerin elektronik ürün talebini artırdı. Ancak sokağa çıkma kısıtlamaları aynı zamanda bilgisayarlardan cep telefonlarına, televizyonlardan otomobillere çeşitli ürünlerde kullanılan yarı iletken çip tedariğinde de sorunlara yol açtı. Çeşitli sektör gruplarından şirketlerin, milyarlarca dolar zarara uğradığı krizi, söz konusu çiplere ihtiyaç duyan 169 sektörü olumsuz etkilemeye devam ediyor.

 

‘2022’ye kadar zam yok’

 

Arz sorunu nedeniyle otomobilden bilgisayara, cep telefonundan buzdolabına günlük hayatımızda büyük yer tutan elektronik aletlerin fiyatları artmaya devam ediyor. Global mobil aksesuar üreticisi Mcdodo’nun Türkiye Genel Müdürü Mehmet Uçurum, “2022’ye kadar sürmesi beklenen çip krizi, teknolojik aletlerde fiyatları daha da artırıyor. Mcdodo global bir kararla, fiyatları krizden en az seviyede etkilenecek noktada tutmayı taahhüt ediyor. Biz de Mcdodo Türkiye olarak ürünlerimize 2021 sonuna kadar zam yapmayacağız” dedi.

 

“Dünyada fiyatlar daha da artacak”

 

Krizin fiyatları 2 yıl boyunca artıracağını hatırlatan Uçurum, “Elektronikte sıkıntılar devam edecek gibi görünüyor.  Apple, Samsung, Nintendo gibi devlerin ‘üretimim etkilenecek’ açıklamaları, fiyatlarda tüketiciyi etkileyecek artışlar olacağına işaret ediyor. Türkiye’de kur farkı da eklenince bu oran daha da artacaktır. Mcdodo olarak tüketicilerin bu fiyat artışından etkilenmemesi için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Mcdodo’dan kur ve çip krizine karşı sabit fiyat garantisi!- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Merve Dizdar Ömer Dizisi ile Beğeni Topladı Kandıra’da 62 KM Altyapı ve 40,6 Milyon Lira Harcama Yapıldı- Güncel Haberler İnşaat Sektöründe İnsan Kaynakları Dijitalleşiyor- Güncel Haberler Saraybosna’da ecdada vefa- Güncel Haberler AÇEV, yılbaşında bağışçıları Türkiye’ye ‘Okuyan Bir Gelecek’ armağan etmeye çağırıyor- Güncel Haberler Kadınlar için 2021 saç trendleri ve tüyoları

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat