Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Microsoft’un Kuantum Programlama Dili Eğitimleri ’ne başvurular sürüyor

Ana Sayfa » Blog » Microsoft’un Kuantum Programlama Dili Eğitimleri ’ne başvurular sürüyor
Google News Abone Ol

Microsoft Türkiye, Global Shapers Ankara Hub ve QTurkey’nin iş birliği içinde hazırladığı “Q# Kuantum Programlama Dili Egitimleri” ile Türkiye’de bu alanda nitelikli bir yetenek havuzu yaratılması amaçlanıyor. Şubat ayında başlatılan eğitimlerin Mayıs sonuna kadar devam etmesi ve toplamda 500 kişiye ulaşılması hedeflenirken; eğitmen ve katılımcıların yarısından fazlasını kadınlar oluşturuyor.

 

 

İnsanlığın karşılaştığı en acil ve karmaşık zorlukların bazılarının çözümüne katkı sağlayacağı öngörülen kuantum teknolojisi, hesaplama yeteneklerindeki ilerlemelerden ilaç tasarımına kadar pek çok endüstriyi geliştirecek vaatlerde bulunuyor. Microsoft Türkiye, Global Shapers Ankara Hub ve QTurkey’nin iş birliği içinde hazırladığı “Q# Kuantum Programlama Dili Egitimleri” ile Türkiye’de bu alanda nitelikli bir yetenek havuzu yaratılması amaçlanıyor.

Eğitmen eğitimleri Microsoft Seattle Merkezi’ndeki mühendisler tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında Şubat-Nisan ayları arasında başlayan Q# eğitimlerinin Mayıs ayında da devam edeceği duyuruldu. “Q# Kuantum Programlama Dili Eğitimleri” projesiyle 500 kişiye ulaşmayı öngördüklerini dile getiren Microsoft Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Elif Acar Özgüner, “Bu projeyle kuantum teknolojilerini bilişimciler arasında daha erişilebilir ve yaygın bir hale getirerek bu alandaki yetkinliklerini geliştirmelerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu sayede kariyerlerinde yükselmelerinin de kolaylaşacağına inanıyoruz. Öte yandan hem eğitmenlerin hem de katılımcıların yarısından fazlasını kadınlar arasından seçerek kadınların bilişim sektöründeki varlığının güçlendirilmesine destek oluyoruz” dedi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Microsoft’un Kuantum Programlama Dili Eğitimleri ’ne başvurular sürüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Didim’de Hurda Malzemeler Sokak Hayvanları İçin Yuva Oluyor- Güncel Haberler Büyükşehir ekipleri karla aralıksız mücadele ediyor- Güncel Haberler Penti’den Hamilelere ve Yeni Annelere Özel Koleksiyon MAMA!- Güncel Haberler İzmit Çarşısı Türkiye’ye ilham olmaya devam ediyor- Güncel Haberler Pandemi Orkestrası’nın konukları Hakan Şensoy ve Cihat Aşkın oldu Müjde Ar’dan Bayrama özel nostaljik paylaşım

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat