Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’ne 4. kez altın madalya

Ana Sayfa » Blog » NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’ne 4. kez altın madalya
Google News Abone Ol

Üsküdar Üniversitesi uygulama ortağı olan NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, dünyanın en büyük ve en prestijli sağlık akreditörü olan JCI (Joint Commission International) tarafından Mart ayında denetime girdi. JCI standartlarının son versiyonundan denetime giren Türkiye’de ilk hastane oldu. 

 

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, ilk olarak 20 Ocak 2012 tarihinde JCI akreditasyonu almıştı. 2015 yılındaki başarısı ile “Türkiye’nin ilk akredite olan nöropsikiyatri hastanesi” olan NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, 2018’de gerçekleşen akreditasyon başarısıyla “Dünyanın ilk Akredite Beyin Hastanesi” unvanını almıştı. 

 

JCI denetim ekibinden lider denetçi, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nin başarılı bir denetim süreci geçirdiğini belirterek “Çalışanlarınızın kuruma bağlılığı, kalite ekibinizin çalışkanlığı ve bilgi birikimi, kurumunuzun temizliği, teknolojiyi bu kadar etkin kullanmanız ve en önemlisi bunların hayata geçmesi için gereken yönetim desteği NP denildiğinde hafızamda kalacak kavramlar olacak” dedi. 

 

“Kaliteye olan adanmışlığınız çalışanlarınızın tavrına yansımaktadır”

 

JCI Ekip Lideri, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi yönetimine teşekkür ederek “Bu denetim için gösterdikleri çaba ve destek için yönetim kurulu başkanı ve üyelere, hastanenin tüm üst düzey yöneticilerine teşekkürler. NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nin misyonunun ne olduğunu içten hissedebildik. Psikiyatri hastaları özel ilgi gerektiren hasta grubudur. Bu hasta grubu için siz, bir umut ışığısınız. Kaliteye olan adanmışlığınız; çalışanlarınızın tavrına, onların da tutkuyla işlerine yansımaktadır” dedi. 

 

 “Bu yolculukta yanınızda yer almak ayrıcalıktı”

 

Dört gün süren denetimlerde hastane ekibi ve çalışanların gösterdiği profesyonelliğin en üst düzeyde olduğunu vurgulayan ekip lideri şunları söyledi:

 

“Kurumunuzu en iyi şekilde temsil ettiniz. Bu sürede ülkenizi de çok iyi şekilde temsil etmiş oldunuz. NPİSTANBUL’un bu yolculuğunda yanınızda yer almak bizim için ayrıcalıktı. Geçtiğimiz dört günde kurumunuzun farklı yönlerini gözlemledik. Yaptığımız incelemeyi JCI (Joint Commission International) standartları ışığında gerçekleştirdik. Sizlerden de pek çok güzel şey öğrenme fırsatını bulduk. Burada bulunma amacımızı sizleri JCI standartlarına uyma konusunda denetime tabi tutmaktı” dedi.

 

 “Ailemi gönül rahatlığıyla hastanenize yatırırım”

 

Hastaneye güvenin önemli olduğunu vurgulayan ekip lideri “Her seferinde şu soruyu soruyorum: Eğer kendim için ailem için kendi çocuklarım ya da anne babam için böyle bir ihtiyaç doğsaydı acaba bu hastaneye gönül rahatlığıyla onları yatırabilir miydim? Evet. Akreditasyonların en güçlüsü de işte bu.  Sizin vizyon ve misyonunuzda yer alan hasta odaklılık bir organizasyon için itici güç olmaktadır. Bu itici gücü sizlerde hissedebiliyoruz. Bu uzun bir yolculuk ve siz uzun bir mesafe kat ettiniz. Bu yolculukta daha çok uzun mesafeler kat edeceğinize inancımız tam” diye konuştu. 

 

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Bu denetimlerden çok şey öğrendik”

 

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan da hastanenin dördüncü JCI denetlemesi olduğunu belirterek JCI ekip liderine, güzel sözlerinin kendilerini motive ettiğini söyleyerek teşekkür etti. Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Bizim için de dört harika gün oldu. Çok şey öğrendik. Gelecekle ilgili de çok güzel notlar aldık.  Üç yılda yapılan bu denetimler bize çok şey katıyor. Bu denetimde de bunu gördük. Biz kendimize şu soruları soruyoruz.  Bu soruları sorarken bağımsız bir denetçiye ihtiyacımız var: “Acaba kararları verilere bağlı olarak mı veriyoruz? Performans yönetimini yeterli mi yapıyoruz? Ölçülebilir hedefleri belirleyebiliyor muyuz?” Bütün bunların birinin bizi gözlemleyip bildirmesini bekliyoruz. Bu konulardaki geri bildirimlerimiz bize kendimizi geliştirmemiz için bu kalite yolculuğunda, hasta güvenliği yolculuğunda bize çok katkı sağlayacak. Bunun için tekrar teşekkür ederiz. Açık, dürüst ve hesap verebilir olmayı çok önemsiyoruz. Bunu özellikle ekibimize yansıtabilmiş olmayı sizden duymak, benim için çok sevindirici oldu.” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’ne 4. kez altın madalya - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Senin Konforun Benim Hakkımdan Üstün Değil GoDaddy: “Microsoft® 365, üretkenliği artırmaya yardımcı oluyor”- Güncel Haberler Aydın’ın İlk Açık Hava Sineması Didim’e Çok Yakışacak- Güncel Haberler Kripto Para Alacaksanız Cevap Vermeniz Gereken 3 Soru- Güncel Haberler Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’dan Üç Aylar Mesajı- Güncel Haberler HTML eklerinin kullanılması, kimlik avcılarını tespit edilmekten kurtarıyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat