Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Schneider Electric, CES 2022 İnovasyon Ödülleri’nde, Sürdürülebilirlik ve Akıllı Ev Alanındaki Başarısını Dört Farklı Ödülle Kanıtladı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Blog » Schneider Electric, CES 2022 İnovasyon Ödülleri’nde, Sürdürülebilirlik ve Akıllı Ev Alanındaki Başarısını Dört Farklı Ödülle Kanıtladı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
 • Akıllı Evlerin geleceğini şekillendiren Schneider Electric’in sürdürülebilirlik ve inovasyon odaklı çalışmaları, CES 2022 ödül töreninde büyük takdir topladı. 
 • Schneider Electric’in evde enerji yönetimi ve esneklik kavramını baştan tanımlayan Wiser Energy Center çözümü, hem Sürdürülebilirlik hem de Akıllı Ev kategorilerinde ödül aldı.
 • CES 2022'de tanıtımı yapılan Merten Ocean Plastic denizlerden toplanan, geri dönüştürülmüş plastiklerden yapılan ilk ev enerjisi çözümü olarak övgü aldı.  
 • Geri dönüştürülmüş malzemeden üretilen yeni Odace Sustainable koleksiyonu ise Sürdürülebilirlik kategorisinde ‘onur sahibi’ olarak gösterildi. 

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne önderlik eden ve Corporate Knights tarafından 2021 yılında Dünyanın En Sürdürülebilir Şirketi seçilen Schneider Electric, CES 2022 İnovasyon Ödülleri tarafından Sürdürülebilirlik ve Akıllı Ev kategorilerinde dört ödüle layık görüldü. 

 

CES 2022’de Schneider Electric’in ABD'de Square D Energy Center çatısı altında sunulan Wiser Energy Center ürünü Sürdürülebilirlik ve Akıllı Ev kategorilerinde ödül aldı.

 

Akıllı evlerde sürdürülebilirlik alanında lider bir ürün olarak tanınan Wiser Energy Center ile evler bugünün global sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşılmasına katkıda bulunuyorEv sahiplerinin 10'undan daha azı evlerin iklim değişikliğine ciddi şekilde etki ettiğine inanmakta. Ancak AB Çevre Programı tarafından yapılan araştırmaya göre, haneler global enerji tüketiminin 29'undan ve CO2 emisyonlarının 21'inden sorumlular.

 

Yeni nesil ev elektrik paneli Wiser Energy Center, bağlı cihazların enerji ihtiyacını tek yerden kontrol ediyor. AI özellikli algoritmaların yardımıyla evleri akıllı ve sürdürülebilir hale getiriyor. Wiser Energy Center ve Wiser yazılımının gücüyle tüketiciler evlerinde enerjinin nasıl üretildiği, saklandığı ve tüketildiği konularında tam kontrol sahibi oluyor. Bu yenilikçi çözüm, enerji dağıtımını optimize ediyor ve yenilenebilir enerji kaynaklarını tespit ederek günün optimum saatlerinde bunların kullanımını sağlıyor.  

  

Merten Ocean Plastic Sürdürülebilirlik kategorisinde ödüllendirildi 

Merten elektrikte inovasyon ve tasarım alanında pazar lideridir. Ocean Plastic modeli ve DSM ile yapılan iş birliğiyle Schneider Electric, denizlerden toplanan ve geri dönüştürülmüş plastikten üretilmiş ev elektrik çözümleri sunan ilk şirket oldu.

 

Birleşmiş Milletler'e göre denizlere atılan 8 milyon tondan fazla plastik doğal yaşama ve balık avı alanlarına zarar veriyor, ekosistemlerde geri çevrilemez hasara neden oluyor. Terk edilmiş balık ağları sorunun önemli bir bileşeni ve denizlerdeki plastik atıkların 10'una karşılık geliyor. Merten Ocean Plastic bu sorunla mücadele edilmesine yardımcı olmak ve toplanan ağları tekrar kullanıma sokarak döngüsel ekonomiyi büyütmek üzere geliştirildi. 

 

Odace Sürdürülebilir Akıllı Anahtarlar ve Prizler Sürdürülebilirlik kategorisinde ödüle layık görüldü 

Schneider Electric'in yeni Odace Sustainable koleksiyonu evlere yönelik şık, akıllı anahtarlardan ve prizlerden oluşan bir koleksiyon. Elektrikli malzeme atık noktaları ve süper marketlerden toplanan ve geri dönüştürülen malzemelerden üretilen koleksiyonla plastik atıklar, elektrikli ve elektronik ekipman atıkları (WEEE) geri dönüşüm sistemi aracılığıyla döngüsel ekonomiye dahil oluyor ve atık malzemeler yeni ürünlere dönüştürülüyor.

 

Odace Sustainable ile tüketiciler, tek kullanımlık plastiklerin önüne geçilmesine ve plastik atıklara ikinci bir şans verilmesine yardımcı oluyorlar. Schneider Electric'in neredeyse tamamı 100 geri dönüştürülmüş kaynaklardan üretilen bu yeni ürünü, karbon emisyonlarının ve toprak atık dolgu alanlarının azaltılması yönünde önemli bir adım olarak gösteriliyor.

 

CES 2022’deki başarılı sonuçları değerlendiren Schneider Electric Ev ve Dağıtım Bölümünden Sorumlu Başkan Yardımcısı YiFu Qi; "CES inovasyona değer verilen bir etkinlik ve burada sektörlerin yanı sıra toplumu da ileriye taşıma fırsatı elde ediyoruz. CES 2022 İnovasyon Ödülleri’nde iki kategoride bugünümüzü ve geleceğimizi tanımlayan dört ödül aldığımız için çok mutluyuz. Wiser Energy Center'ın kontrolü ev sahiplerine verme özelliği ve Merten Ocean Plastic ve Odace Sustainable'ın özgünlüğü ile sürdürülebilirliği dünyanın her yerinden insanlar için gerçeğe dönüştürüyor ve evleri akıllı ve sürdürülebilir hale getirme vizyonumuzu hayata geçiriyoruz” şeklinde konuştu. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Schneider Electric, CES 2022 İnovasyon Ödülleri’nde, Sürdürülebilirlik ve Akıllı Ev Alanındaki Başarısını Dört Farklı Ödülle Kanıtladı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Kings of Convenience’ın Heyecanla Beklenen İki Konseri de Büyüledi!- Güncel Haberler Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu’ndan Ziyaret- Güncel Haberler Denizler Altında ‘Under The Seas’ adlı resim sergisi Trump Art Gallery’de- Güncel Haberler Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çeşme Sayısını Arttırıyor- Güncel Haberler İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı’ndan yeni yıl konseri- Güncel Haberler KODA, 19 Mayıs’ta gençlerin eğitimine dikkat çekiyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat