Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Teknolojide Kadın Derneği’nin, Tarımda Teknolojik ve İnovatif Çözümler yarışmasına başvurular devam ediyor

Ana Sayfa » Blog » Teknolojide Kadın Derneği’nin, Tarımda Teknolojik ve İnovatif Çözümler yarışmasına başvurular devam ediyor
Google News Abone Ol
Teknolojide Kadın Derneği’nin, Tarımda Teknolojik ve İnovatif Çözümler yarışmasına başvurular devam ediyor

Teknolojide Kadın Derneği (WTECH) tarafından başlatılan ve tarımın sürdürülebilirliğine katkı verecek fikir ve projeleri teşvik etmeyi hedefleyen “Tarımda Teknolojik ve İnovatif Çözümler” konulu yarışmanın başvuruları devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın desteğini de alan, üniversite öğrencileri ve kadın liderli erken aşama tarım girişimcilerine açık olan yarışmanın, toplam ödülü ise 145 bin TL. Proje, tarımda kadının gücünü ve görünürlüğünü artırmayı hedefliyor.   

 

 

TEKNOLOJİDE Kadın Derneği (Wtech), tarımın sürdürülebilirliğine katkı sağlayacak ve etkisini güçlendirecek yeni fikir, proje, ürün ve hizmetleri teşvik etmek amacıyla “Tarımda Teknolojik ve İnovatif Çözümler” adı altında bir yarışma düzenledi. Tarımda dönüşüm yaratacak yenilikçi çözümleri olan kadın mühendis, veteriner hekim ve girişimcileri destekleyen yarışmayla, aynı zamanda gençlerde sürdürülebilirlik, takım çalışması, proje geliştirme, sorun çözme, liderlik ve sorumluluk alma bilincinin de geliştirilmesi hedefleniyor. Yarışmanın amacı, kadın girişimcilerin sürdürülebilir tarım teknolojilerine yoğunlaşmasını sağlamak. Ayrıca bu sayede elde edilecek çözümlerle tarımda verimliliğin artırılması planlanıyor.  

 

Yarışmada, girişimci kategorisinde birinci seçilen ekibe 100.000 TL, üniversite öğrencileri kategorisinde ise birinciye 30.000 TL, ikinciye 10.000 TL, üçüncüye ise 5.000 TL para ödülü verilecek. 

 

Tüm kadın girişimciler, profesyoneller ve öğrencilere açık

Hedef kitlesi, kadın mühendisler, kadın mühendislik öğrencileri, kadın girişimciler, kadın çiftçiler, üniversiteler, kamu, ilgili STK’lar, basın ve özel sektör temsilcileri olan yarışmanın konu başlıkları şu şekilde: 

  • İleri teknik ve teknoloji kullanımı ile tarımsal üretimde verimliliğin, kalitenin ve kârlılığın artırılması 
  • Tarımsal üretimde verimliliğin, kalitenin ve kârlılığın artırılması konusunda yeni teknik ve teknolojilerin geliştirilmesi
  • Satış fiyatları ve alternatif pazarlama kanalları sağlaması
  • Planlama ve desteklerin organize edilmesi 
  • İklim değişikliği risklerinin yönetilmesi
  • Gıda güvenliği ve izlenebilirliği

Kazanan proje ve ekiplere gelişim desteği verilecek 

“Üniversite” ve “Girişimci” olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen yarışma için başvurular devam ediyorYarışma kapsamında 27 Mart 2021 tarihinde bir günlük online girişimcilik eğitimi, 3 Nisan 2021 ve 4 Nisan 2021 tarihlerinde de iki günlük online girişimcilik kampı düzenlenecek. Girişimcilik kampında iş modeli, pazarlama, ürün ve hizmet geliştirme ile strateji ve iş geliştirme gibi 4 farklı başlıkta ekiplerle mentor görüşmeleri yapılarak projelerin ve ekiplerin gelişimi sağlanacak.

Zehra Öney: “Tarımda da kadın rol modeller çıkarmalıyız ”

Teknolojide Kadın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney, proje ile ilgili şunları söyledi: “WTech olarak kurulduğumuz günden bu yana özellikle STEM alanındaki kadın sayısını arttırarak, sektördeki istihdam açığına görünür bir katkı sağlamak için çalışıyoruz. UNDP Küresel Amaçlar kapsamında “Açlığa Son” çerçevesinde başlattığımız bu yarışmayla toplumsal gelişmeye hizmet ederken, aynı zamanda kadınların sektördeki dönüştürücü gücünü görünür kılmayı amaçlıyoruz. Tarımda da kadın rol modeller çıkarmak için bu alandaki kadınları desteklemeyi ve teşvik etmeyi önemsiyoruz. ” 

 

Wtech’in hedefi, teknolojide yetişmiş iş gücü açığını gidermek

Teknolojide Kadın Derneği (Wtech), 31 Ocak 2019 tarihinde, bilim ve teknoloji alanlarında eksik olan ve gittikçe de eksikliği artacak olan, alanında uzman insan ihtiyacını kapatmak, uzmanlık eğitimlerine yatırım yapıp yetişmiş birey sayısını artırmak, Türkiye’yi teknoloji konusunda güçlü bir şekilde, küresel rekabette avantajlı bir ülke haline getirmek; Türkiye’nin refah gücünü arttırmak için kuruldu.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Teknolojide Kadın Derneği’nin, Tarımda Teknolojik ve İnovatif Çözümler yarışmasına başvurular devam ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Buca pazarlarında çevre farkındalığı- Güncel Haberler Nilüfer’in hava kirliliği ve su analizi sonuçları açıklandı- Güncel Haberler Mülteci Çocuklar İçin Kapsayıcı Eğitime Doğru (TIEREF) Projesi tamamlandı ve çevrimiçi platform hizmete sunuldu- Güncel Haberler Karantinada oyun tuzağı: Geçen yıl Türkiye’de 46.000 saldırı tespit edildi- Güncel Haberler Öğrenciler “Uzaya” Koşuyor- Güncel Haberler Rusya-Ukrayna savaşı sonrası bölgesel güvenlik Ege’de konuşulacak- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

1 Haziran Perşembe Reyting Mücadelesi: Camdaki Kız, Gülcemal, Yüz Yıllık Mucize ve Survivor Arasında En Çok İzlenen Hangisi Oldu? 31 Mayıs 2023 Çarşamba Günü Televizyon Reyting Savaşı: Hangi Yapım Birinci Oldu? 30 Mayıs Salı Reyting sonuçları: Ben Bu Cihana Sığmazam Total’de Lider! 29 Mayıs Pazartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: Ömer Dizisi Reytinglerde Zirveye Oturdu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat