Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yerli rota optimizasyonu çözümü Optiyol, 810 bin dolar yatırım aldı

Ana Sayfa » Blog » Yerli rota optimizasyonu çözümü Optiyol, 810 bin dolar yatırım aldı
Google News Abone Ol

Ar-Ge faaliyetlerine Teknopark İstanbul’da başlayan, kuluçka merkezi Cube Incubation’un mezun girişimlerinden Optiyol 810 bin dolarlık yeni bir yatırıma imza attı. Bulut tabanlı yeni nesil rota optimizasyonu çözümü olan Optiyol’un yatırım turunda; Ford Otosan’ın kurumsal girişim sermaye şirketi Driventure, Fark Holding, Dinçer Lojistik, Coşkunöz Holding ve Arya Kadın Yatırım Platformu yer aldı. Yerli girişimin bugüne kadar aldığı yatırım miktarı 1.1 milyon dolara ulaştı. Şirket, aldığı yeni yatırımla önümüzdeki dönemde Amerika, Avrupa ve Orta Doğu pazarında teknoloji iş ortaklıkları ile satış gücünü artırmaya yönelik faaliyetlerini sürdürecek.

 

Tuba Gözbaşı ve Ozan Gözbaşı tarafından kurulan Optiyol, hızlı tüketim ürünlerinden perakendeye, e-ticaretten taşımacılığa, lojistik operasyonları yürüten pek çok sektöre eşsiz bir SaaS rotalama çözümü sağlıyor. İşletmelerin tedarik zinciri ihtiyaçlarına yönelik özel tasarlanmış algoritmaları ile müşterileri için hem mikro dağıtım hem de makro dağıtım operasyonlarını dijitalleştiriyor.

 

Aldığı yatırımın 460 bin dolarını Arya Kadın Yatırım Platformu’nda yer alan Özer Hıncal, Emin Ataç, Mustafa Dinçer, Utku Aytemur, Umut Kartal, Hakan Çevikoğlu ve Ahu Serter’den alan Optiyol; Arya Yatırım platformunun son 6 ayda kapattığı 6. Teknoloji yatırımı oldu.

 

Yerli girişim, daha önce TİKAD, StartersHub ve Seedstars’ın da bulunduğu yatırımcılardan 290 bin dolar yatırım almıştı; böylece aldığı yatırım miktarı 1.1 milyon dolara ulaşmış oldu.

 

SaaS olarak sunduğu dinamik rota optimizasyonu ile sevkiyatların zamanında ve en az maliyetle taşınmasını sağlayan Optiyol; yakıt maliyetlerinde 15-25, sefer sayılarında 5-10 oranlarında azalma sağlarken, zamanında teslimat oranlarını da 20-30 oranında artırıyor. Mobil sürücü uygulaması ile hem araçların hem de siparişlerin gerçek zamanlı olarak izlenebilmesini; gönderici, taşıyıcı ve alıcıların uçtan uca tüm nakliye süreci hakkında anlık bilgilenmesini sağlıyor.

 

Türkiye pazarında hakimiyetini artıran Optiyol’un müşterileri arasında kendi dağıtım operasyonunu hayata geçiren Beymen, büyük kargo ve e-ihracat alanında hızla büyüyen Horoz Lojistik, 80’den fazla ülkeye ihracat yapan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, Türkiye’nin lider paketli kuruyemiş markası Tadım, Türkiye’nin en büyük yumuşak şeker üreticisi Kervan Gıda ve lider teknoloji ürünleri dağıtıcısı Arena Bilgisayar bulunuyor. 

 

Optiyol, California’da Bay Area, Los Angeles ve Sacramento’da online market hizmeti veren Buffalo Market ile çalışıyor. Şirket, geçtiğimiz aylarda, Texas merkezli Truckl ile de iş ortaklığı yaptı. Truckl, gelişmiş blockchain teknolojisi sayesinde değerli ürünlerin taşınmasında araçların rota takibini sağlayan bir teknoloji firması olarak öne çıkıyor.

 

Optiyol yurtdışına açılıyor

 

Şirket, aldığı yeni yatırımla önümüzdeki dönemde Amerika, Avrupa ve Orta Doğu pazarında teknoloji iş ortaklıkları ile satış gücünü artırmaya yönelik faaliyetlerini sürdüreceğini açıklıyor.

 

Bugün e-ticaret hacminin tüm dünyada 4 trilyon doların üzerine çıkması ve şehir içi son kilometre operasyonlarının karmaşıklığı Optiyol gibi yeni nesil yaklaşımlara ihtiyacı artırıyor. Optiyol’un Kurucu Ortağı Dr. Ozan Gözbaşı, son yıllarda rota optimizasyonu çözümlerine yönelik talebin katlanarak arttığını vurgulayarak şunları ifade ediyor: “Dünya genelinde taşıma kapasitesi, e-ticaret hacmindeki artışı karşılayamadığı için eldeki kaynakların en verimli şekilde kullanılması önem arz ediyor. Müşteriler hızlı, ücretsiz ve söz verilen zamanda teslimat beklediğinden; firmaların hem lojistik maliyetlerini en aza indirmeleri hem de süreçlerini dijitalleştirmeleri gerekiyor. Optiyol’un geleneksel çözümlerden en önemli farkı, saha tecrübesini geniş bir veri seti ile matematiksel olarak algoritmalara aktararak hem ekonomik hem de uygulanabilir planlar sunması. Alanında ülkemizin ve dünyanın en iyi kurumlarında yetişmiş uzmanların yer aldığı ekibimizle global ölçekte iddialı bir çözüm geliştirdik. Yeni yatırımla birlikte hem yatırımcılarımızla önemli stratejik işbirliklerine imza atacağız hem de yurt dışında hızla büyüyeceğiz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yerli rota optimizasyonu çözümü Optiyol, 810 bin dolar yatırım aldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Gülşen Jolly Joker Private’da Eğlendirdi- Güncel Haberler Deconstruction of Fun, Google iş birliğiyle ilk kez Türkiye’de- Güncel Haberler Kaspersky ve Skill Cup, ebeveynlerin çocuklarının siber güvenlik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için mobil kurs başlattı Sayılarla Eker I Run 23 Nisan Dijital Çocuk Koşusu 9 Aralık 2022 Cuma reyting sonuçları açıklandı! Dizilerde 9 Aralık TOTAL ve AB’de hangi dizi birinci oldu? İşitme Engelliliğe Karşı Teknoloji En Büyük Silahımız- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat