Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Zaxe’den Z3 Serisi 3D Yazıcılar İçin Endüstriyel Filament Dönemi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Blog » Zaxe’den Z3 Serisi 3D Yazıcılar İçin Endüstriyel Filament Dönemi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Son teknolojiye sahip 3D yazıcı firması Zaxe, sanayi hamlesi için özel olarak hayata geçirdiği Z3 serisi ile fonksiyonel kullanıma uygun yüksek kâr sağlayan filament kullanımına geçti. Zaxe’nin tam otomatik baskı kalibrasyonuna sahip, yazılımı yenilenen ve hacmi büyüyen profesyonel çözüm ürünü Z serisi 3D yazıcıları plastik bazlı ABS ve şeker kamışından üretilen PLA gibi çok kullanılan filamentlerin yanında şimdi karbon fiber katkılı PET-CF15 ve kimyasal dayanımı yüksek ASA, yüksek mukavemetli PA gibi birçok özelliğe sahip yeni filamentler ile materyal ailesini genişletiyor. 

 

Yeni ekonomik modelini devreye alan Türkiye, 2021 yılını 225.5 milyar dolar ihracatla kapatırken bu başarıda yüksek pay, sanayi üretiminde görevlendirilen 3D yazıcıların oldu. Dünya bugün işlenmiş ürün ihracına odaklanıyor. Hammadde satan ülkeler kilogram başına 1, 5 ve 10 dolar kazanırken plastik ya da metal gibi hammaddenin 3D yazıcı ile ürüne dönüşmesi durumunda ihracatta kilo başı kazanılan rakam 1.000 dolardan başlıyor. Bu büyük ekonomik kalkınmayı sağlayan ise sanayide kullanılan ve işçilik gerektiren, üretimi hatasız, verimli ve hızlı şekilde gerçekleştiren 3D yazıcılar oluyor. Türkiye’nin önde gelen 3D yazıcı üreticisi Zaxe ise bu dönemde sanayi üretimine özel olarak imal ettiği Z serisi Z2 ve Z3 modelleriyle sanayi üretimine önemli katkılar sağladı. 2021 Eylül ayında Teknofest’te sergilenen, daha sonra katıldığı uluslararası fuarlarda tam not alan Zaxe Z serisi sanayi tipi 3D yazıcılar, kullandıkları filamentlerle de üretim devrimine devam ediyor.  

 

Değişen İhtiyaca Göre Son Teknolojiye Sahip Filament 

Zaxe teknolojinin üretimdeki ağırlığının artmasına paralel olarak imalat sanayiinde daha hızlı, daha verimli ve daha etkin ürünlerin hem iç pazar hem de ihracattaki ağırlığının arttığını kaydetti.”Bu amaçla yoğun bir Ar-Ge çalışması sonrası Z serisi yeni 3D yazıcılarımızı devreye aldık fakat bununla kalmayarak filamentler konusunda da atılımlar gerçekleştirdik” diyen Zaxe Kurucusu Baki Gezgen şu bilgileri paylaştı: 

“Dünyada iki tür filament çok yoğun kullanılıyor. Endüstriyel çalışmalar için ısı dayanımı ve mukavemeti yüksek Akrilonitril Butadien Stiren (ABS) tercih edilmektedir. Hobi amaçlı ya da  eğitim kurumlarında kullanılan 3D yazıcılarda ise baskı alması kolay, dayanımı ABS ye göre daha düşük olan Poliaktik Asit (PLA) ön plandadır. Günümüzde üç boyutlu yazıcılar ile artık sadece prototip değil son ürün olarak kullanılabilecek parçalar ya da fonksiyonel olarak 

çalışan mekanik parçalar üretilebilmektedir. Bu parçaları firmalar küçük adetli seri üretim için kullanmanın yanı sıra kalıp öncesi ürünlerini tam anlamıyla test etmek için kullanmaktadır.  Bu sebeple ABS gibi malzemeler yerine artık PET-CF15, PA, ASA gibi birçok malzeme kullanılmaktadır. 

Zaxe olarak sanayi üretimini hızlı, verimli ve etkin hale getirmek için Z serisi Z3 modelimizde artık tüm bu filamentler ile uyumlu çalışmaktadır. Böylece üretimde önemli ölçüde kârlılık sağlanıyor ve birçok kullanıcımız 3D yazıcıları ile fonksiyonel ürünler ve prototipler imal edebiliyor.” 

 

Test Edilen Filamentler Kütüphane’de Sergileniyor 

Zaxe’nin sanayi tipi Z serisinin gelişmiş hepa filtre sistemi sayesinde üretim esnasında sağlığa zararlı olabilecek partikülleri de ayırdığını anlatan Baki Gezgen, “Çalışmalarımız bununla sınırlı kalmadı.  Aynı zamanda dünyadaki birçok endüstriyel filament üreticisiyle görüşüp, onların filamentlerini test edip birçok parametreyi ayarlıyoruz. Elde ettiğimiz sonuçları 3D yazıcının kullanımı için ayarlıyor ve bunları kütüphanemize koyuyoruz. Örneğin bir müşterimiz dünyanın en büyük kimya üreticisi BASF marka filament aldığında, başka hiçbir ek ayarlama yapmasına gerek kalmaksızın filamenti yükleyerek baskı işlemine geçebiliyor.” dedi.  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Zaxe’den Z3 Serisi 3D Yazıcılar İçin Endüstriyel Filament Dönemi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Xiaomi, Konuşma Bozukluğu Olan Kişilere Yardım Etmek İçin Kendi Geliştirdiği Konuşma Teknolojisini Kullanıyor- Güncel Haberler NASA hibrit elektrik teknolojisi test aracı için GE Havacılık’ı seçti- Güncel Haberler Sakarya’da CHP 75 Bin Fide Dağıttı- Güncel Haberler CHP Lideri Kılıçdaroğlu Denizli Programını Yarıda Keserek Ankara’ya Dönüyor, CHP MYK Olağanüstü Toplanacak- Güncel Haberler Zabıta kar kış demeden vatandaşın yanında- Güncel Haberler Radyant Isıtma Sistemleri, Endüstriyel Tesislerdeki Verimliliği Artıyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat