Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gönül Dağı 55. Bölüm! Gönül Dağı Son Bölüm

Ana Sayfa » Dizi Film Haberleri » Gönül Dağı 55. Bölüm! Gönül Dağı Son Bölüm
Google News Abone Ol

Senaristlerin ve yönetmenin “55 bölümdür bu bölümü yazmayı bekliyorduk.” dedikleri 55. bölüm nihayet geldi. Gönül Dağı 12.08 reytingle ekibin dediğini haksız çıkarmadı. Gönül Dağı son bölümle yine zirveye oturdu. AsRam kavuşması reytinglerde zirveyi gördürdü. Haftalardır çile çeken ve ruh gibi Asuman ve Ramazan çilesini 55. bölümde doldurdu.

Ramazan ve Asya’nın düğünü tüm kasabaya duyuruldu. Özellikle Asya’nın ağabeyleri ballandıra ballandıra Asuman’ın gözüne sokarak bunu tüm kasabaya yaydı. Bu sırada Asya’nın Asuman’ı gördüğündeki hüzünlü yuz ifadesi görülmeye değerdi. Hüseyin bunu görmezden gelse de Günşıl Ramazan’ın ne kadar mutsuz olduğunun farkındaydı. Gelin odası düzenlerken Günşıl’ın bir zarf ve zarfın içinde Asuman’ın saç tellerini bulması işe son noktayı buldu. Günşıl’ın kalbine şüphe düştü. Oğullarını ateşe attıklarını fark etti. Düğün günü bunu Hüseyin’e anlatmaya çalıştı fakat Hüseyin Ramazan’ın alışacağını düşündüğü için sesini çıkarmadı.

Asuman bu düğüne ve Ramazan’ın evlenmesine katlanamadığı için tayinini istemeye karar verdi. Babasıyla duygusal bir konuşma yapıp evi terk etti. Gitmeden önce de Cemile ve Dilek ile vedalaşıp Ramot’un bir kopyasını kızlara verdi. Tam yola düşmüştü ki Ramazan’ın yılkıya saldığı Yadigar Asuman’ın gitmesine izin vermedi. Asuman’ı adeta Ramazan’la buluşturdu. Günşıl’ın kendi yaşadıklarını düşünüp Asya’yla konuşması, onu ateşe atıp mutsuz etmek istememesi ve neler yaşayacağı konusunda uyarması çok iyiydi. Günşıl’la konuşan Asya evlenmekten vazgeçti. Gelinliğini çıkarıp Ramazan’la konuştu. Helalleştiler. Ailelere düğünün dağılması gerektiğini söylediler fakat Asya’nın ağabeyleri rahat durmadı. Ramazan her ne kadar Asya’yı ne olursa olsun korumaya çalışsa da Asya’nın ağabeyleri Asya ve Ramazan’ı ahıra kitlediler. Onları Behçet, Taner ve Veysel kurtardı.

Asya Ramazan’a karşı sadece bir hayranlık beslediğini, sevgi beslediğini fakat bunun aşk olmadığını fark ettiğini, bu evliliğin yanlış olduğunu söyledi. Düğün bozulunca seyircinin aklında soru işaretleri kaldı. Asuman ve Ramazan’ın barışmasına sevindik fakat düğün günü genç bir kızın düğününü bozulması insanları üzdü. Ayrıca tüm olayların düğün günü olması seyircilere şu soruları sordurdu: Şimdi mi aklın başına geldi? Madem Asuman ve Ramazan barışacaktı Asya neden diziye girdi? Asya Ramazan olayı neden bu kadar uzadı? Köy yerinde düğün günü ortada kalan bir kız bu kadar soğukkanlı ve sakin kalabilir mi? Bir genç kız düğününde böyle bir karar alıp eliyle müstakbel kocasını verir mi? Peki Ramazan hiçbir engel olmasa da Asuman’la mutlu olabilecek mi? Koca bozkırda salınan at Asuman’ı nasıl buldu? Bunların hepsi koca bir soru işareti. Dizide bu soruları mucizeye bağladılar fakat ne kadar gerçekçi tartışılır. Bana kalırsa Asya Ramazan da izlenilebilir bir ikili haline getirebilirdi çünkü Asuman Ramazan olayı artık çok yormuştu izleyiciyi. Bu şekilde sanki evlenmek isteyen ve Asuman Ramazan aşkına engel olan tek kişi Asya’ymış gibi gösterildi. Yani fatura Asya’ya kesildi ve bu genç bir kız için hiç hoş bir durum değil. Sonuçta evlenmek isteyen de ayırmak isteyen de Asya değil Ramazan ve Asuman’dı. Şimdi bütün bilet Asya’ya kesilmiş oldu. Hoş değil. Gönül Dağı senaristlerinden bunu beklemezdim. Neyse ki Asya önümüdeki hafta mutlu ayrılacak gibi duruyor. Öte yandan Asuman ve Ramazan’ın barışmasına artık eğlenceli ve romantik sahneler artacağı için ayrıca çok çok sevindim. Hele son sahnede gözlerimiz doldu. Yani kısaca Asya’ya üzülürken Asuman ve Ramazan’ın çilesinin bitmesine çok sevindim. Umarım artık dizide ağır ve acı dolu sahneler azalır. Asuman Ramazan ayrılığı reyting kazandırdıkça acının dozunu arttırdılar. Başrol Asuman ve Ramazan oldu diyebiliriz. Ey yönetmen! Ey senarist! Dizinin başrolü Taner ve Dilek hatırlatalım. Onların aşkına da güzel sahneler, güzel ivmeler kazandırsak çok iyi olur. Lütfen biri yönetmen ve senariste başrolün kim olduğunu hatırlatsın. Zira BAŞROL olan DİLEK KAYA’yı toplasan 5 dakika bile göremiyoruz. Sanırım bu durum DilTan çiftinin evlenmesinden kaynaklanıyor.

Öte yandan Sefer’in hafızasını kaybetmesine hepimiz çok üzüldük. Çocukluğunda teslim edemediği çapanın derdine düşmesi hepimizi duygulandırdı. Kalp unutmaz Zahide! Unutmaz. Nitekim unutmadı da. Kızının kalbinin atışını duyan Sefer hafızasını geri kazandı. “Seni hatırlamıyorum ama görünce kalbime bir şeyler oluyor.” O kadar güzeldi ki bu replik. Meryem gönlüyle gözüyle görüp sevemedi fakat Sefer hafızasını bile yitirse kalbinden o aşk gitmedi. Meryem’e dair seyircide oldukça negatif duygular gelişmiş durumda. Ayrılık ve ardından Rıfat’ın ‘Divane’ olması an meselesidir. Ayrıca Eser Eyüboğlu’nun sesinden “Sen Bir Aysın” türküsünü dinlemek çok güzel oldu. Yine zirvede olan bir bölümdü. Haftaya görüşmek üzere.

Gönül Dağı 55. Bölüm! Gönül Dağı Son Bölüm - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor- Güncel Haberler Ecrin’e nefes ol- Güncel Haberler MÜSİAD İzmir’de ‘Finansal Piyasalar ve Halka Arzın Önemi’ Konuşuldu- Güncel Haberler KO-MEK ile atıklar sanata dönüşecek- Güncel Haberler Spotify Dünya Kadınlar Günü’nü yeni adımlarla kutluyor – Güncel Haberler Liseli gençlere Ege Üniversitesi tanıtıldı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat